Imetamisnõustamine

Noorte perede nõustamine ja imetamisnõustamine

Pere loomine võib olla suur rõõm. Aga võib ette tulla ka hetki, kus enda teadmistest ja oskustest ei piisa ja kõik tundub lootusetu. Mõnikord me lihtsalt ei oska ise näha ja ära tunda sobivaid lahendusi. Sellisel hetkel on hea oma muret jagada ja teada, et sa pole üksi.

Küsi julgelt abi, kui:

  • Tunned, et lapsevanemaks olemine on emotsionaalselt raske ja ärevust tekitav;
  • Muret teeb beebi rinnale saamine, imetamine, kaalukasv, piima jagumine, koolikud, rinnapõletik vmt;
  • Tekib küsimusi seoses beebi hooldamise, päevakava, võimlemise, masseerimisega;
  • On raske leppida oma partneri kui kaaslapsevanemaga;
  • Soovid õppida nautima lapsevanema rolli.

Varasemalt, kui elati kogukondadena, jagati lapse hooldamise, toitmise ja kasvatamisega seotud teadmisi noorematele pereliikmetele igapäevaelu toimingute käigus. Tänapäeval on need loomupärased teadmised paljude jaoks kaduma läinud ja suur osa noori peresid oma murede ja rõõmudega üksi jäänud. Keila Teraapiakeskuses on võimalik saada nõustamisteenust, mis on suunatud noorte perede toimetuleku parandamiseks. Nõustamisele võib tulla nii üksinda kui ka koos pereliikmetega. Vastsündinu puhul saab nõustajat kutsuda kodusvisiidile.

Nõustamiskorra (1-1,5 tundi) hind: 45 eurot.

Nõustamisaja kokku leppimiseks võta palun ühendust tel: 56648090 või e-posti aadressil: riin.hiievali@gmail.com.

Nõustaja Riin Hiieväli:

Ma olen abikaasa ja kolme lapse ema. Minu emaks olemise teekond on olnud käänuline. Võibolla ehk seetõttu, et mul oli eelnevalt häid kogemusi väikeste laste eest hoolitsemisega, taskus kasvatusteaduste ülikoolidiplom ja pea täis usku, et olen sündinud emaks. Mu esimese tütre sünd tõi mind kolinal maa peale tagasi. On kohutav kuulata oma lapse nuttu, tahtes teda aidata, aga teadmata, kuidas seda teha. Peagi mõistsin kahte asja. Esiteks, on vaja rohkem teadmisi selle kohta, mis toimub inimese (keha) sees. Teiseks, kõige rohkem saan ma end ise aidata, muutes oma suhtumisi, kohandades harjumusi ja vaadates otsa oma suurimatele hirmudele. Taipasin, et minu tunded ja mõtted on need, mis mõjutavad teiste pereliikmete heaolu otsekui nähtamatute niitide abil. Teekond iseenda hingerahu otsides oli põnev ja kasvatas minu sisemist tugevust sedavõrd, et 2010.a otsustasin hakata psühhoterapeudi kutset omandama.

Kuna olin omal nahal kogenud, kui teretulnud on professionaalne abi noorele lapsevanemale, täiendasin oma teadmisi ja oskusi aegamööda ka lastega seotud teemadel. 2014 läbisin imetamisnõustajate baaskoolituse ning liitusin Sünni- ja Imetamise Eesti Tugiühingu imetamisnõustajatega. Kuna minu enda noorim pereliige on alles pisike, siis pakub mulle jätkuvalt suurt huvi enda täiendamine erinevatel väikelapse tervise ja arenguga seotud koolitustel. Hea meelega jagan Sinuga oma teadmisi ja kogemusi!