Kogemusnõustamine
Kogemus
nõustamine
Kogemusnõustamine on aastast 2014 Eestis ametlikult tunnustatud aitamistöö meetod. Aastast 2016 on kaasatud kogemusnõustamise teenus nii Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsiooniteenuste kui Töötukassa teenuste hulka.
KOGEMUSNÕUSTAJA on lihtsas keeles selgitatuna inimene, kelle elus on olnud väljakutseterohkeid kogemusi + ta on teadlikult oma elukriisist taastunud + ta on osalenud kogemusnõustaja väljaõppes. Kui kõik need kolm tingimust on täidetud, saab inimene hakata pakkuma abi ja tuge sarnase teemaga puntras olevatele inimestele ja teda saab nimetada kogemusnõustajaks.
Näiteks on inimese elus olnud mingi valus teema (sõltuvus, raske haigus, autoavarii, puue, vanglakogemus, vägivald, lähedase haigus või kaotus, lahutus jne). Siis peale kogemusnõustaja koolitust ja oma isiklikust kogemusest taastumist on tal võimalus hakata toetama sarnase saatusega inimesi.
Kogemusnõustaja kaasamine toetab, julgustab ja annab jõudu oma keeruliste probleemidega kohanemisel ja taastumisel. Koostöö annab teadmise, et ma pole oma mures üksi ja turvatunde, et koos on lihtsam.
Keila Rehabilitatsioonikeskus pakub järgnevate kogemusnõustajate teenuseid:
Kairit Krumm
Kaassõltuvus, alkohooliku täiskasvanud laps, ülitundlik inimene
kairit.krumm@keilark.ee
www.kairit.ee
Mart Johanson
Lapsevanem, psüühikahäire, alkoholism, sõltuvused
mart.johanson@keilark.ee
Jeesus ütles talle: „Kõik on võimalik sellele, kes usub!” ja otsekohe hüüdis lapse isa: „Ma usun, aita mind mu uskmatuses!” (Mk 9:22-23)
Diana Veegen
Lähisuhtevägivald, võlanõustamine
diana.veegen@keilark.ee
Kadri Tomera
Lapsevanem, puudega laps
kadri@keilark.ee