Osteopaatia

Osteopaatia on manuaalne ravimeetod vastuseks mitmetele probleemidele, mis võivad esineda igas eas inimestel.

See on terapeutiline protsess, mille kaudu saab vabastada keha füüsilisi ja emotsionaalseid blokeeringuid, olenemata nende põhjusest ja ajafaktorist, sest paraku jätavad kõik traumad ja pinged oma jälje ning hoitakse kehakudedes mingisuguse piirangu kujul alles.

Inimese organism püüab alati taastada oma füsioloogilist tasakaalu, oma sisemist homöostaasi. Osteopaatiline teraapia lähtubki põhimõttest, et inimese kehas on olemas eneseregulatsiooni mehhanismid ning keha on oma olemuselt isetervenev ehk “arst ja apteeker meie sees”. Osteopaadi osa on aidata neid mehhanisme käivitada ja korrigeerida, ühtlustada keha erinevaid liikumisi ja rütme ning seeläbi aidata taasleida kehas valutu tasakaal.

Üsna keeruline on kirjeldada osteopaatiat mõne lausega või loetleda üles kõik probleemid, millega võib osteopaadi poole pöörduda.

Osteopaatias pole šabloonset lähenemist. Iga inimene on ainulaadselt terviklik ja nii on seda ka lähenemine tema tervisele. Osteopaat “kuulab kätega” kehastruktuuride vaikseid sõnumeid, et jõuda valuallika või sümptomi algpõhjuseni.

Osteopaat töötab keha eri tasanditel vastavalt teraapilisele vajadusele: närvisüsteemiga, fastsiatega, vere- ja lümfiringega, kraniosakraalsüsteemiga (kolju-ristluu telg), lihastega, liigestega, luudega, vistseraalse (siseorganid) piirkonnaga.

  • NÄIDUSTUSED: erinevad valud, lihaspinged, liikumispiiratus, traumadejärgsed vaevused, nn. piitsalöögitraumad (autoavariide tagajärjel), madal immuunsus, energiapuudus, stress ja ärevus, unehäired, lõualiigesevaevused, ebamäärased valuaistingud, valulik menses, pearinglus, kiirgav valu või surin kätes ja jalgades, sundasenditest tingitud pinged, häiritud nägemisteravus jm.
  • VASTUNÄIDUSTUSED: neid on vähe, aga olulisemad on äge põletik, destruktsioon (tuumor, metastaas), tugevalt väljendunud osteoporoos, degeneratsioon.
  • TERAAPIASEANSI KESTUS on kuni 1 tund. Selga mugavad riided. Soovitav on samal ja järgmisel päeval vältida tugevat füüsilist koormust ja kliinilisi protseduure. Hea oleks anda kehale aega ümberhäälestumiseks.

MAIRI SEPP, D.O. Osteopaat
Vastuvõtule registreerimine ja info:

Vastuvõtu kestus 1 tund (sisaldab konsultatsiooni).

  • Täiskasvanud: 75€
  • Lapsed kuni 16-aastat (tulla koos vanemaga): 65€
  • Lapsed kuni 7-aastat (tulla koos vanemaga): 50€

Täiendav info: www.osteopaatiateraapia.ee