Süvavenitus

Salsa

Salsa on energiline ja lõbus paaristants, mida tantsitakse kõikjal maailmas ning mis nakatab sind positiivse energiaga pikaks ajaks. Selle praeguseks vast maailmas enimlevinud partnertantsu juured on Kuubal.

Sõna “salsa” tuleb hispaania keelest ning tähendab “kastet”. Tavaliselt on see teravamaitseline kaste, mida kasutatakse mitmetes Ladina-Ameerika toitudes. Kuuekümnendate aastate lõpus ning seitsmekümnendate alguses, hakati seda sõna kõigepealt kasutama New Yorgis, et turundada kindlat muusikastiili, mida varem nimetati Afro-Kuuba muusikaks. Salsa algrütm pärinebki algselt Kuuba Son’i muusikast, millele on aegamisi, nagu heasse vürtsikasse kastmesse, lisatud elemente erinevatest tantsu- (ja muusika-) valdkondadest nagu Afro-Kuuba, Mambo, Pachanga, Ameerika jazz jne.

Lisaks Kuubale on Salsa arengus olulist rolli mänginud mitmed muud piirkonnad, sealhulgas Puerto Rico, Kolumbia, Venetsueela ja loomulikult ka New York. Jazz ja Põhja-Ameerika muusikastiilid on mõjutanud tugevalt Kuuba muusikat ja vastupidi. Muusikud nagu Tito Puente (Puerto Rico päritolu New Yorklane) ja Celia Cruz (Kuuba lauljatar) olid esimesed selle muusika populariseerijad.

Tavaliselt koosneb salsa muusika keerulistest löökriistade rütmidest ning on kiire: umbes 180 lööki minutis. Vahel aga on muusika ka aeglasem ja romantilisem.

Praeguseks on salsa levinud üle maailma ja erinevaid salsa alamstiile on mitmeid. Tuntuimad nendest on Kuuba salsa e. Casino, LA salsa, NY salsa, Puerto Rico salsa.

 

Mida kursusel õpetatakse?

Antud kursuse võtame esialgu läbi salsa põhisammud, mis on universaalsed ning sobivad tantsimiseks igas salsastiilis. Kursuse edenedes õpime juurde Kuuba salsale iseloomulikke elemente ja tehnikaid. Mehed õpivad naisi juhtima ja naised omandavad järgimistehnika alused, arendame muusikalist kuulmist ning muusikasse tantsimise oskust. Juba mõne aja pärast hakkame õppima erinevaid lihtsamaid tantsukombinatsioone ning kursuse lõppedes suudad tantsupõrandal iga salsa loo järgi tantsida.

Salsaoskus toob Sinu ellu kindlasti tervisliku ja lõbusa meelelahutuse, uusi toredaid tuttavaid ning vahvaid iganädalasi salsapidusi. Salsa kirglikumate fännide ellu tulevad mõne aja möödudes ka tantsureisid nii sagedasti toimuvatele tantsufestivalidele kui ka salsa sünnimaale Kuubale.

PIRET

PIRET

Liikumine ja tants on Pireti jaoks eluviis, millest saavad jõudu nii keha kui ka vaim.

Piret alustas oma sportlaseteed juba 5-aastaselt sportvõimlemise ning iluuisutamisega. Selle käigus omandas ta nii liikumise üldised põhimõtted kui ka klassikalise balleti ning karakter- ja seltskonnatantsu alused. Oma tantsulistes katsetustes on ta läbi käinud ka kabaree- ja showtantsu faasi, tantsides lühiajaliselt erinevates showtantsutruppides. Aastast 1999 on Piret American Council of Exercise poolt sertifitseeritud rühmatreeningute instruktor ning on 10 aastat juhendanud erinevaid tantsulisi ja üldkehalisi grupitreeninguid nii täiskasvanutele kui lastele.

Salsa ja teised Ladina-Ameerika tantsud avastas Piret enda jaoks 2014. aastal Kuubal. Kuigi Piretit köidavad erinevad tantsud, on tema vaieldamatu lemmik Kuuba salsa. Eelkõige paelub teda selle tantsu elurõõm, mängulisus ja liikumise mitmetahulisus. Piret osaleb tihti erinevatel tantsufestivalidel ja workshoppidel ja täiendab oma tantsu- ja õpetamisoskust kogenud treenerite käe all. Õpetamises keskendub ta eelkõige baasasjade kvaliteedile ja lähtub põhimõttest, et põhisamm on iga tantsu vundament.