Kiropraktika 1. märts 2020

 

Pühapäeval 1. märtsil on võimalus tulla kiropraktika nõustamisele ajavahemikus 09.00 – 13:00
Seanss kestab 20min, hind 30€
registreerimine ning lisainfo: info@kerstidc.com

Kersti Kukk on Hispaanias 5-aastase kiropraktika eriala kõrghariduse lõpetanud kiropraktika arst,
kel on 4-aastane kogemus üliõpilaskliinikus ning Hollandis kahes erinevas kliinikus. Eestis on Kersti praktiseerinud kord kuus Viru Haiglas Tapal.

Mis on kiropraktika ja milliste vaevuste korral võiks pöörduda kiropraktiku juurde?

Üha olulisem on haigusi ennetav lähenemine terviseprobleemidele, keskendudes võimalustele ja muutustele, mida toovad endaga kaasa elustiilimuutused (liikumise, toitumise ning vaimse tervise harjumused). Üks positiivsetest muudatustest on ka kiropraktiku juures käimine. Kiropraktik on arst, kes korrigeerib selgroolülide paiknevust ning see on oluline, sest

lülisammas (selgroog) kaitseb meie seljaaju. Stress ärritab seljaaju ning aju omavahelist koostööd, mille võib põhjustada:

– füüsiline trauma (avarii, kukkumine jne.);
– emotsionaalne stress (lähedase kaotus, tunnete varjamine, hirmud jne.);
– halb rüht, vähene liikumine;
– korduvad ja rutiinsed sundasendid.

Tulemuseks on ebakõla terves organismis: tekivad väsimus, valud, ebamäärased sümptomid mis ei lähe ka niisama ajaga üle. Kiropraktikud aitavad tekkinud ebakõla korrigeerida ning loovad võimalused normaalse funktsioneerimise taastamiseks, taastades aju ning seljaaju omavahelist koostööd ning informatsiooni kulgu aju ja keha vahel. Inimkehal on omadus end ise tervendada ning parandada, juhul kui selleks on loodud õiged tingimused. Kui informatsioon aju ja keha vahel ei liigu korrektselt (ärritus mõne selgroolüli tasandil, ei saa aju nt saata korrektseid signaale, nt mõne ensüümi tootmiseks, et vajalikku toitainet seedida – selgroost tulevad signaalid on justkui pilt kogu tegevusest kehast ja kui mõni osa sellest on hägune, on keeruline sellele olukorrale adekvaatselt reageerida).

Kiropraktika eesmärgiks ei ole ravida kindlat organit, vaid korrigeerida selja- ja peaaju omavahelist kommunikatsiooni. Tänu sellele kaovad tänapäeval tavaliseks muutunud pea- ja seljavalud ning võivad paraneda muud vaegused, millega ei osata tihti kiropraktilist ravi seostada (nt. kusepidamatus, kõhukinnisus, sipelgad kätes-jalgades jne). Kui kogu organism töötab harmoonilises ning tõhusas kooskõlas, siis tunneb inimene tihti, et tal on ka rohkem energiat.

Vaata ka


Facebook-f