Teraapiamaja

Teraapia, see on meil juba veres

Teraapia tuleb kreekakeelsest sõnast therapeuein, mis tähendab ravima, põetama. Tegelikult on teraapia olnud meie kõrval inimkonna esimestest päevadest. Maailma ühe tuntuima antropoloogi Margaret Meadi arvates ei tähista inimtsivilisatsiooni algust mitte tule taltsutamine või ratta leiutamine, vaid kokkukasvanud vaagnaluu. See hetk, kui homo sapiens’il tekkis kaastunne oma liigikaaslase vastu ning tema eest hoolitsedes anti viimasele võimalus paraneda.

Ehkki kübeke kaastunnet ja hoolitsust on peidus igas inimeses, siis elukutseliseks ravijaks, hooldajaks ja aitajaks saamiseks jagub jaksu vaid vähestel. Jagada päevast päeva ja aastast aastasse inimese aitamiseks oma energiat ja hingejõudu nõuab keskmisest kordi rohkem empaatiat ja inimarmastust. Hingetugevust. Pealiskaudsest suhtumisest teraapias ei piisa, aitamiskutse tärkab kusagil sügavamal, geeni- ja DNA-tasandil.

Oleme Keilas pesitsenud juba päris pikka aega ja selle ajaga sügavale siia linna, siia kogukonda juured alla ajanud. Oleme saanud omaks ja omaseks. Olles omal ajal alustanud Teraapiakeskuse nime all, oleme tänaseks küpsenud ja transformeerunud. Oleme saavutanud positsiooni, kus tänaseks tarbetult ambitsioonikate sõnade asemel saame kasutada lihtsaid ja inimlikke. Nii ongi selle pikaajalise kasvu- ja küpsemiseaja tulemusena kunagisest Teraapiakeskusest saanud tänaseks TERAAPIAMAJA – lihtne, hea ja kodune. Alati valmis abistama. Osa kogukonna argipäevast. Koht, kus osavõtlikkus ja lihtne lahkus tasakaalustavad tarkust ja professionaalseid teadmisi.
Tere tulemast meie Teraapiamajja, meie oma majja!