Warning: Increment on type bool has no effect, this will change in the next major version of PHP in /data02/virt60833/domeenid/www.teraapiamaja.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 730
data-elementor-type="wp-post" data-elementor-id="1850" class="elementor elementor-1850" data-elementor-post-type="page">

Visuaalkunstiteraapia

Visuaalkunstiteraapia
Mis see on?

Visuaalkunstiteraapia on teraapia vorm, kus kliendiga töös kasutatakse visuaalkunsti vahendeid ja tehnikaid. Vahendites kasutatakse erinevaid värve, savi, fotosid, installatsioone ning tehnikatest graafikat, maalimist, skulptuuride tegemist, pildistamist ja filmimist. Teraapia eesmärgiks on aidata kliendil parandada oma eluga toimetulekut. Konkreetsed eesmärgid sõltuvad iga kliendi individuaalsetest vajadustest. Visuaakunstiteraapias on olulisel kohal enese väljendamine läbi pildi, selle mõtestamine ning oma tunnete ja mõtete jagamine terapeudiga (Eesti Loovteraapiate Ühing)
Kunstilooming ei ole teraapias eesmärk omaette, vaid on abiks eneseväljendusele ja suhtlusvahend, mille kaudu saab väljenda mõtteid ja emotsioone, mida on raske sõnadesse panna.

Kellele?
Kunstiteraapia sobib kõigile sihtgruppidele eeldusel, et on olemas valmidus kunstiga tegeleda. Oluline ei ole eelnev kogemus ega oskus.

Kuidas toetab?
Teraapia eesmärgiks on toetada inimese emotsionaalset, kognitiivset, füüsilist, sotsiaalset heaolu. Läbi kunstiteraapia saab toetada lapsi ja täiskasvanuid, kellel on psüühika- ja käitumishäired, aktiivsus- ja tähelepanuhäired, intellektuaalsed erivajadused, autismispektri häired, kõne -ja mäluhäired, motooresed häired ja mitmed teised toetamist või taastamist vajavad funktsioonid. Samuti toetab teraapia toimetulekut enda emotsioonidega, ärevuse, depressiooniga, toetab eneseväljenduse  ja enesekindluse arengut.

Visuaalkunstiteraapia kuulub loovteraapiate hulka. Loovteraapia on põhjendatud, eesmärgipärane ja planeeritud tegevus psühhoterapeutilises ravis ja rehabilitatsioonis, kus selgelt määratletud kliendi-terapeudi suhtes rakendatakse loovus- ja kunstipõhiseid meetodeid ning tehnikaid. Eesmärk on lähtuda kliendi tervislikust seisundist.  Loovteraapia hõlmab nelja spetsialiseerumissuunda: visuaalkunstiteraapia, muusikateraapia, draamateraapia ning tantsu- ja liikumisteraapia. Loovteraapias rakendatakse nn kolmiksuhte printsiipi: terapeut-klient-kunstilooming (Eesti Loovteraapiate Ühing). 

Täpsem info siit http://www.loovteraapiad.ee/

Visuaal-kunstiteraapia seanss 1h/70 €
Terapeudid 

Katrin Saliste, katrin@teraapiamaja.ee

Anne-Ly Lutter, anne-ly@teraapiamaja.ee

Hedvig Plekksepp, hedvig.plekksepp@teraapiamaja.ee

Helena Pontus, helena.pontus@teraapiamaja.ee

info@teraapiamaja.ee, tel 56607792